Facebook ile giriş

EW Serisi 6lı Filtre seti

Üretici: Comtech
Ürün Kodu: EW-TT-6li
Stok Durumu: 100
Fiyatı:
212.40TL

KDV Hariç: 180.00TL
Miktar: - +
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Comtech Su Arıtma Sistemi

 

1. Aşama 5u Tortu Filtresi:
Sularda bulunan çözünmemiş askıda katı maddelerin (tortu, kum, çamur v.s.) oluşturduğu kirliliğe bulanıklık denir. Askıda katı maddelerin oluşturduğu kirliliği giderme, 5u'luk arıtma işlemi ile yapılmaktadır. Bu filtre suda bulunabilecek partikül, kir, tortu, kum arıtımı için kullanılır.
 
Comtech Su Arıtma Sistemi
2. Aşama 1u Granül Aktif Karbon Filtre (GAC):
Klor ve klor bileşikleri, deterjan, petrol sanayi atıkları ve asbest gibi maddeler suda bulanıklık, renk, koku ve tat değişikliklerine yol açar. Bu zararlı maddelerin sudan arıtılmasında aktif karbonun çekme özelliğinden faydalanılır.
 
 
Comtech Su Arıtma Sistemi
3. Aşama 1u Tortu Filtresi:
1 ve 2 numaralı filtrelerden geçen su, 3 numaralı 1u'luk hassas tortu filtresine girer ve suda bulunan çok küçük boyuttaki kum, kir, çamuru tutarak membran filtrenin korunmasını sağlar.
 
Comtech Su Arıtma Sistemi
4. Aşama Membran Filtre:
Ozmos, farklı iyon derişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen zar bulunan iki çözeltinin ozmotik basınç vasıtasıyla iyon derişimlerinin eşitlenmesi olayıdır. Yarı geçirgen olan ve içerisinde 5 angstrom boyutunda gözenekler bulunan membran filtre sadece suyu geçirirken bakterileri, virüsleri, organik maddeleri, askıda katı maddeleri, erimiş tuzları, nitriti, alüminyum ve arsenik gibi ağır metalleri tutar.
 
Comtech Su Arıtma Sistemi
5. Aşama Son (Post) Karbon Filtre:
Su, membran filtreden sonra yeterli saflığa gelerek post karbon filtreden geçer ve bir dağ kaynağındaki kadar ezzetli hal alır.
 
Comtech Su Arıtma Sistemi
6.aşama Mineral Filtre
Minerai filtre ekleyerek temiz su niteliklerini geliştirerek Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller düzgün insan gelişimi ve sağlığı için bu mineraller gereklidir.

 

Yorum Yap


Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: